Валентина Димитрова на косъм от медал на Световното по летен биатлон

Българката бе изпреварена само от три германки на спринта в Руполдинг

Валентина Димитрова остана на 10 секунди от бронза на продължаващото в Руполдинг (Германия) Световно първенство по летен биатлон. В спринта при девойките 20-годишната българка направи само един пропуск на втора стрелба и финишира четвърта, на 56 секунди след победителката Селина Гротиан.

Германките окупираха подиума след второто място на Селина Марие Кастъл и третото на Йохана Пуф, завършила на 10,4 сек. преди Валентина. Лора Христова направи пет пропуска (2-3) и се класира 23-та, а Стефани Йолова е 42-ра (3). Преди два дни в суперспринта с 4 стрелби Лора грабна бронза, а Валентина бе седма.

В спринта при младежите Благой Тодев се класира 14-и с по един пропуск и на двете стрелби и 1:31 мин. изоставане от шампиона Йонас Марачек от Чехия. Константин Василев е 25-и (3), а  Васил Зашев 49-и (6).

По-късно днес са спринтовете при мъжете и жените, в които ще стартират Владимир Илиев, Антон Синапов, Милена Тодорова и Мария Здравкова.

Инфо: БФБиатлон