Габриела Соукалова спечели първото индивидуално състезание за сезона

Много силно започнаха индивидуалните състезания за настоящия сезон в зимния център Йостерсунд (Швеция). Дамите направиха всичко възможно състезанието на 15км. да е изключително интересно и изпълнено с напрежение почти до самия край.

Симпатичната  Габриела Соукалова спечели първото индивидуално състезание с перфектно ски бягане и добра стрелба. Чехкинята направи фурор през миналия сезон като спечели няколко състезания, а днес даде заявка, че тази година също ще се представя на ниво.

Днес Соукалова добави само две наказателни минути към своето време и заслужени се изкачи на най-високото стъпало на почетната стълбичка. Това е пета победа в кариерата на младата чехкиня.

Олимпийската шампионка в спринта от Ванкувър Анстасия Кузмина пропусна смесената щафета, но днес се представи повече от впечатляващо и завърши на втора позиция. Рускинята със словенски паспорт допусна две грешка на стрелбището и водеше почти до самият финал, но в крайна сметка остана на +1.2 секунди от победителката. .

Мари Лор Брюне имаше тежък сезон през миналата година, но явно сега се чувства в добра форма. Представителката на Франция имаше всички шансове за победа, но допусна грешка в последната си стрелба и това я отхвърли на почетното трето място.

Не по най-добрия начин започва сезонът за нашите момичета. Най-предно класиралата се българка е Емилия Йорданова, която сбърка пет пъти и завърши на 69-а позиция. Деси Стоянова с шаст грешки е 71-а, а Дафинка Коева сбърка 7 пъти и зае 89-а позиция.

Поздавленията днес отиват за единствената чиста стрелба в цялото състезание. Тя е дело на Кадри Лехтла. Естонката беше безпогрешна на стрелбището и се класира на 15-а позиция. Това е и най-доброто класира в кариерата на Лехтла.

Другата отличничка в днешното състезание е сестрата на Давид Екхоф - Тирил Екхоф. Младата норвежка добави само една наказателна минута към своето време и завърши на престижното пето място. Това е най-доброто класиране на Тирил за Световната купа.

Добре представяне регистрира и наказаната с две години заради употреба на допинг Екатерина Юриева. Рускинята сбърка само веднъж и зае 4-о място. Това е и най-предно класиралата се представителка на "сборная".

"Златната малинка" днес за съжаление ще отиде при симпатичната Кайса Макарайнен. Най-добрата финландка през последните години сбърка цели 6 пъти и зае 46-о място, което е извън зоната на точките.