Мартен Фуркад без абсолютно никаква конкуренция в индивидуалното на 20км

Първото индивидуално състезание при мъжете за този сезон е вече факт. Доста интересна надпревара наблюдавахме днес в Йостерзун (Швеция), или по-точно в разпределението на местата след първото, защото победителят се състезаваше в собствена лига.

Мартен Фуркад за пореден път доказа, че е изключителен спортист и спечели днешното състезание с размазващо ски бягане и перфектна стрелба. Френското чудо повали всички 20 мишени на стрелбището и грабна победа с повече от две минути преднина пред втория. Това е 25-а победа в кариерата на Мартен Фуркад.

Два австрийци окупираха втората и трета позиция в днешното състезание. Най-бързият стрелец в кервана Симон Едер, добави само една наказателна минута към своето време и финишира на втора позиция. Това е първи подиум за Едер след три години прекъсване.

Ветеранът в австрийският отбор Даниел Мезотич също се справи страхотно в индивидуалното състезание. Той подобно на своя съотборник Едер, допусна само една грешка на стрелбището и се изкачи на най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Общо четирима българи стартираха в първото индивидуално състезание при мъжете, а два от тях попаднаха в точките. Най-точен от нашите днес се оказа капитанът Михаил Клечоров, който сгреши само веднъж на рубежа и финишира на 36-а позиция.

Красимир Анев ще спечели една точка за световната купа. Представителят ни от Самоков добави четири наказателни минути към своето време и финишира на 40-о място.

Другите двама българи не успяха да направят добра стрелба и попаднаха извън първите 90. Мирослав Кенанов сгреши 5 пети и завърши на 93-а позиция. Владимир Илиев води негативната класация за най-много грешки в днешното състезание и с 10 пропусна на рубежа се класира на 101-о място от 103-а завършили биатлонисти.

Като най-лошо представяне можем да определим цялостната картинка , която ни показаха норвежците. Най-предно класиралия се от тях е младият Ветле Кристиансен, който зае 17-а позиция.

Като най-добро представяне ще отбележим класиранията на няколко представители от Италия. Двама от тях попаднаха измежду първите 10.  Традиционно силният ски бегач Лукаш Хофер регистрира една от малкото нули в състезанието и зае 6-а позиция.  На 7-о място с една грешка се класира неговият съотборник Кристиан де Лоренци.