Симпатичната норвежка Анн Кристин Флатланд спечели втора победа в своята кариера

Първият спринт за този сезон се проведе днес в зимния център Йостерсунд (Швеция). В надпреварата на 7.5км. при дамите стартираха общо 99 състезателки, като всички от тях успяха да пресекат финалната линия.

Само две състезателки обявени в първоначалния списък не участваха в спринта. Това са чехкинята Барбата Томесова и най-добрата френска състезателка Мари Дорен Абер.

Симпатичната Анн Кристин Флатланд се наложи в днешното състезание. Норвежката състезателка беше повече от прецизна на стрелбището и без грешка в стрелбата спечели победата в спринта в Йостерзунд. Това е е едва втора победа в кариерата на 31-а годишна Флатланд.

Олга Зайцева запореден път се показа като най-силната рускиня в последните няколко години и завърши на втора позиция в днешното състезание. Рускинята подобно на победителката не завъртя нито една наказателна обиколка и завърши състезанието с +15.9 секунди изоставане.

Тора Бергер се поизложи в индивидуалното на 15км., но днес видях онази невероятна Тора от миналия сезон. Норвежката състезателка пропусна да повали една мишена при второто си посещение на рубежа, но силното й ски бягане я изкачи до трета позиция в крайното класиране.

Нито една от нашите състезателки не успя да се класира за преследването. Нещо повече, нито една от тях не успя да попадне измежду първите 80. Най-напред от българките е Деси Стоянова с 3 грешки и 82-а позиция,следвано от Емилия Йорданова, която с 4 грешки е 92-а, а Дафинка Коева с 6 пропуска финишира на 97 позиция от 99 финиширали.

Най-доброто представяне днес е за биатлонистката на "сборная" - Ирина Старих. Рускинята повали всички 10 мишени на стрелбището и регистрира пети резултат в крайното класиране. Това е и най-доброто представяне в кариерата на 26 годишната Ирина.

Като един от най-слабите резултати ще отчетем представянето на олимпийската шампионка Анастасия Кузмина, която се класира втора във вчерашното състезание. Днес рускинята със словашки паспорт сгреши три пъти и финишира на незавидната 35-а позиция.