Уникалната Тора Бергер защити титлата си в индивидуалното от преди година. Димитрова 37-а

Световното първенство в Нове Место на Мораве продължава с пълна сила. Днес в чешкия зимен център наблюдавахме класически биатлон или по-точно казано, индивидуална дисциплина на 15км. за жени. Състезанието беше повече от интересно до самия край, така както подхожда на надпревара от подобен форум.

Изключителната Тора Бергер беше не класа, а класи над всички в днешното индивидуално и спечели златното отличие на 15км.

Представителката на Норвегия повали абсолютно всички 20 мишени на стрелбището и защити титлата си от преди година. Напомняме Ви, че Бергер спечели индивидуално състезание на Световното в Руполдинг (Германия).

Първи медал за своята стана спечели Андреа Хенкел. Германката повали абсолютно всички мишени на огневия рубеж и заслужено спечели сребърното отличие. Така двете най-титулувани действащи състезателки в Световната купа, заеха първа и втора позиция в крайното класиране.

Валя Семеренко донесе поредният медал на Украйна. По-голямата от двете сестри стартира с трети номер и след една грешка в стрелбата спечели бронзовият медал в индивидуалното. Това е и първо подобно отличие за Валя в нейната кариера.

Добро състезание направи най-добрата действаща българска биатлонистка Ния Димитрова. Младата ни надежда допусна само една грешка при третото си посещение на рубежа и завърши на 37-а позиция. Това е и най-доброто класиране в кариерата на Ния.

Още три българки стартираха в днешното състезание. Емилия Йорданова добави три наказателни минути към своето време и завърши на 60-а позиция. Стефани Попова страртира с номер 100 и сгреши цели шест пъти на стрелбището, което я отпрати на 91-а позиция.

Най-лошата стрелба не само при българските, но изобщо в цялотосъстезание регистрира младата Десислава Стоянова. Българката сгреши цели тринадесет пъти на огневия рубеж и завърши състезание на 108-а позиция.

Днес ще отдадем нужното внимание и на тези от които се очаква много, но показват малко. Трагично може да се нарече представянето или по-скоро ски бягането на Мари Лор Бьрюне. Представителката на Франция регистрира една от трите нули в състезанието, но въпреки това завърши на 19-а позиция.

Дария Домрачова е втората състезателка с потресаващи резултати. Ски бягането на беларускинята е отлично, но показателите в стрелбата й бяха отчайващи. Домрачова сгреши цели 7 пъти на стрелбището и завърши на 33-о място.