Краси Анев с 13-а позиция в индивидуалното. Мартен Фуркад продължава доминацията си и в Сочи

Всички фенове на биатлона могат да съжаляват, че индивидуалното на 20км. за мъже се провежда толкова рядко през сезона. Едно от тези състезания се състоя днес в зимния център Сочи (Русия), къще ще се проведат Олимпийски игри през следващата година.

Два българи постигнаха перфектни резултати в днешното състезание. Красимир Анев беше безпогрешен на изключително трудното трасе в Сочи и завърши на 12-а позиция в крайното класиране. За пръв път през този сезон българина поваля всички 20 мишени в дадено състезание.

Абсолютно същия резултат в стрелбата постигна и най-опитния ни българин Михаил Клечоров. Банскалията беше малко по бавен на трасето и завърши на 29-а позиция. С това си Клечоров спечели първите си точки за сезона.

Мартен Фуркад продължава внушаващата си доминация и в Сочи. Водачът в генералното класира за Големия кристален глобус сгреши веднъж на стрелбището и спечели 21-а победа в своята кариера. С този резултат французина печели и малката купа в дисциплината.

Анди Бирнбахер стартира от първа група и направи изключително състезание. Германецът повали всички мишени на стрелбището и заслужено спечели втората позиция в крайното класиране. Това е четвърти подиум за Бирнбахер през този сезон.

Сергей Семьонов е името на биатлониста, който заслужава големите поздравления днес. Представителя на Украйна не добави нито една наказателна минута към своето време и завърши на трета позиция. Това е първи подиум в кариерата на Семьонов.

Още един биатлонист подобри най-доброто класиране в кариерата си и това заслужава да бъде отбелязано. Андрей Расторгуевс от Латвия сгреши само веднъж на стрелбището и зае престижната 4-а позиция в крайното класиране.

Още двама българи стартираха днес в Сочи. Владимир Илиев стартира перфектно с чиста стрелба и беше водач на първа колнтрола почти през цялото време. За съжаление Владо доспуна цели 6 пропуска в останалите посещение на огневия рубеж и завърши на 60-а позиция.

Мирослв Кенанов нямаше ден и допусна доста грешки в стрелбата. Последният от българите повали 15 от 20 мишени и заеърши на 88-а позиция